Kodi zonal 05232 / +2125232Kodi zonal:05232     (+2125232)
Qyteti/qyteza ose krahina:Mohammedia

Shteti:

Maroku


Kodi zonal 05232 / +2125232 (Maroku)


Prefiksi 05232 është kodi i zonës për Mohammedia. Dhe Mohammedia ndodhet në Maroku. Nëse ndodheni jashtë Maroku dhe dëshironi të telefononi një person në Mohammedia, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Maroku është +212, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mohammedia, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +2125232.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +2125232 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mohammedia për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 002125232.
Llogaritësi I numrit të telefonit