Kodi zonal 05147 (+495147 / 00495147 / 011495147) (hyrja telefonike)



Kodi zonal / hyrja telefonike:05147     (+495147)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Uetze-Hänigsen

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 05147 / +495147 / 00495147 / 011495147, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 05147 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Uetze-Hänigsen. Dhe Uetze-Hänigsen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Uetze-Hänigsen, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Uetze-Hänigsen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 5147. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 5147 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Uetze-Hänigsen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 5147.