Kodi zonal 05032 / +495032Kodi zonal:05032     (+495032)
Qyteti/qyteza ose krahina:Neustadt am Rübenberge

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 05032 / +495032 (Gjermania)


Prefiksi 05032 është kodi i zonës për Neustadt am Rübenberge. Dhe Neustadt am Rübenberge ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Neustadt am Rübenberge, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Neustadt am Rübenberge, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +495032.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +495032 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Neustadt am Rübenberge për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00495032.
Llogaritësi I numrit të telefonit