Kodi zonal 05023 (+495023 / 00495023 / 011495023) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:05023     (+495023)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Liebenau Kr Nieburg Weser

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 05023 / +495023 / 00495023 / 011495023, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 05023 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Liebenau Kr Nieburg Weser. Dhe Liebenau Kr Nieburg Weser ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Liebenau Kr Nieburg Weser, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Liebenau Kr Nieburg Weser, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 5023. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 5023 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Liebenau Kr Nieburg Weser për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 5023.