Kodi zonal 0501 (+84501 / 0084501 / 01184501) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:0501     (+84501)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Đắk Nông

Shteti:

Vietnami

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 0501 / +84501 / 0084501 / 01184501, Vietnami (hyrja telefonike)


Prefiksi 0501 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Đắk Nông. Dhe Đắk Nông ndodhet në Vietnami. Nëse ndodheni jashtë Vietnami dhe dëshironi të telefononi një person në Đắk Nông, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Vietnami është +84 (0084), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Đắk Nông, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +84 501. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +84 501 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Đắk Nông për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0084 501.