Kodi zonal 04926 / +494926Kodi zonal:04926     (+494926)
Qyteti/qyteza ose krahina:Krummhörn-Greetsiel

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 04926 / +494926 (Gjermania)


Prefiksi 04926 është kodi i zonës për Krummhörn-Greetsiel. Dhe Krummhörn-Greetsiel ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Krummhörn-Greetsiel, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Krummhörn-Greetsiel, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494926.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494926 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Krummhörn-Greetsiel për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494926.
Llogaritësi I numrit të telefonit