Kodi zonal 04847 / +494847Kodi zonal:04847     (+494847)
Qyteti/qyteza ose krahina:Oster-Ohrstedt

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 04847 / +494847 (Gjermania)


Prefiksi 04847 është kodi i zonës për Oster-Ohrstedt. Dhe Oster-Ohrstedt ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Oster-Ohrstedt, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Oster-Ohrstedt, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494847.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494847 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Oster-Ohrstedt për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494847.
Llogaritësi I numrit të telefonit