Kodi zonal 04839 / +494839Kodi zonal:04839     (+494839)
Qyteti/qyteza ose krahina:Wöhrden Dithm

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 04839 është kodi i zonës për Wöhrden Dithm. Dhe Wöhrden Dithm ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Wöhrden Dithm, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Wöhrden Dithm, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494839.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494839 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Wöhrden Dithm për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494839.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 04839 / +494839 (Gjermania)