Kodi zonal 0481 / +62481Kodi zonal:0481     (+62481)
Qyteti/qyteza ose krahina:Bone

Shteti:

IndoneziaPrefiksi 0481 është kodi i zonës për Bone. Dhe Bone ndodhet në Indonezia. Nëse ndodheni jashtë Indonezia dhe dëshironi të telefononi një person në Bone, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Indonezia është +62, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bone, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +62481.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +62481 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bone për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0062481.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 0481 / +62481 (Indonezia)