Kodi zonal 04741 / +494741Kodi zonal:04741     (+494741)
Qyteti/qyteza ose krahina:Nordholz b Bremerhaven

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 04741 është kodi i zonës për Nordholz b Bremerhaven. Dhe Nordholz b Bremerhaven ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Nordholz b Bremerhaven, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nordholz b Bremerhaven, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494741.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494741 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nordholz b Bremerhaven për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494741.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 04741 / +494741 (Gjermania)