Kodi zonal 04665 / +494665Kodi zonal:04665     (+494665)
Qyteti/qyteza ose krahina:Emmelsbüll-Horsbüll

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 04665 është kodi i zonës për Emmelsbüll-Horsbüll. Dhe Emmelsbüll-Horsbüll ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Emmelsbüll-Horsbüll, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Emmelsbüll-Horsbüll, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494665.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494665 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Emmelsbüll-Horsbüll për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494665.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 04665 / +494665 (Gjermania)