Kodi zonal 04630 / +494630Kodi zonal:04630     (+494630)
Qyteti/qyteza ose krahina:Barderup

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 04630 është kodi i zonës për Barderup. Dhe Barderup ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Barderup, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Barderup, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494630.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494630 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Barderup për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494630.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 04630 / +494630 (Gjermania)