Kodi zonal 04561 / +494561Kodi zonal:04561     (+494561)
Qyteti/qyteza ose krahina:Neustadt in Holstein

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 04561 / +494561 (Gjermania)


Prefiksi 04561 është kodi i zonës për Neustadt in Holstein. Dhe Neustadt in Holstein ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Neustadt in Holstein, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Neustadt in Holstein, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494561.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494561 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Neustadt in Holstein për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494561.
Llogaritësi I numrit të telefonit