Kodi zonal 04496 (+494496 / 00494496 / 011494496) (hyrja telefonike)



Kodi zonal / hyrja telefonike:04496     (+494496)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Friesoythe-Markhausen

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 04496 / +494496 / 00494496 / 011494496, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 04496 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Friesoythe-Markhausen. Dhe Friesoythe-Markhausen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Friesoythe-Markhausen, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Friesoythe-Markhausen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 4496. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 4496 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Friesoythe-Markhausen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 4496.