Kodi zonal 04455 / +494455Kodi zonal:04455     (+494455)
Qyteti/qyteza ose krahina:Jade-Schweiburg

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 04455 / +494455 (Gjermania)


Prefiksi 04455 është kodi i zonës për Jade-Schweiburg. Dhe Jade-Schweiburg ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Jade-Schweiburg, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Jade-Schweiburg, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494455.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494455 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Jade-Schweiburg për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494455.
Llogaritësi I numrit të telefonit