Kodi zonal 04296 / +494296Kodi zonal:04296     (+494296)
Qyteti/qyteza ose krahina:Schwanewede-Aschwarden

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 04296 / +494296 (Gjermania)


Prefiksi 04296 është kodi i zonës për Schwanewede-Aschwarden. Dhe Schwanewede-Aschwarden ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Schwanewede-Aschwarden, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Schwanewede-Aschwarden, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494296.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494296 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Schwanewede-Aschwarden për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494296.
Llogaritësi I numrit të telefonit