Kodi zonal 04235 / +494235Kodi zonal:04235     (+494235)
Qyteti/qyteza ose krahina:Langwedel-Etelsen

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 04235 është kodi i zonës për Langwedel-Etelsen. Dhe Langwedel-Etelsen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Langwedel-Etelsen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Langwedel-Etelsen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494235.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494235 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Langwedel-Etelsen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494235.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 04235 / +494235 (Gjermania)