Kodi zonal 04158 / +494158Kodi zonal:04158     (+494158)
Qyteti/qyteza ose krahina:Roseburg

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 04158 / +494158 (Gjermania)


Prefiksi 04158 është kodi i zonës për Roseburg. Dhe Roseburg ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Roseburg, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Roseburg, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494158.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494158 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Roseburg për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494158.
Llogaritësi I numrit të telefonit