Kodi zonal 04122 / +494122Kodi zonal:04122     (+494122)
Qyteti/qyteza ose krahina:Uetersen

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 04122 / +494122 (Gjermania)


Prefiksi 04122 është kodi i zonës për Uetersen. Dhe Uetersen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Uetersen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Uetersen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494122.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494122 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Uetersen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494122.
Llogaritësi I numrit të telefonit