Kodi zonal 041 / +9841Kodi zonal:041     (+9841)
Qyteti/qyteza ose krahina:East Azerbaijan

Shteti:

Irani


Kodi zonal 041 / +9841 (Irani)


Prefiksi 041 është kodi i zonës për East Azerbaijan. Dhe East Azerbaijan ndodhet në Irani. Nëse ndodheni jashtë Irani dhe dëshironi të telefononi një person në East Azerbaijan, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Irani është +98, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në East Azerbaijan, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +9841.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +9841 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në East Azerbaijan për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 009841.
Llogaritësi I numrit të telefonit