Kodi zonal 0404 / +353404Kodi zonal:0404     (+353404)
Qyteti/qyteza ose krahina:Wicklow

Shteti:

IrlandaPrefiksi 0404 është kodi i zonës për Wicklow. Dhe Wicklow ndodhet në Irlanda. Nëse ndodheni jashtë Irlanda dhe dëshironi të telefononi një person në Wicklow, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Irlanda është +353, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Wicklow, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +353404.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +353404 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Wicklow për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00353404.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 0404 / +353404 (Irlanda)