Kodi zonal 039954 (+4939954 / 004939954 / 0114939954) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:039954     (+4939954)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Stavenhagen Reuterstadt

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 039954 / +4939954 / 004939954 / 0114939954, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 039954 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Stavenhagen Reuterstadt. Dhe Stavenhagen Reuterstadt ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Stavenhagen Reuterstadt, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Stavenhagen Reuterstadt, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 39954. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 39954 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Stavenhagen Reuterstadt për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 39954.