Kodi zonal 039881 (+4939881 / 004939881 / 0114939881) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:039881     (+4939881)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Ringenwalde b Templin

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 039881 / +4939881 / 004939881 / 0114939881, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 039881 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Ringenwalde b Templin. Dhe Ringenwalde b Templin ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Ringenwalde b Templin, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ringenwalde b Templin, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 39881. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 39881 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ringenwalde b Templin për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 39881.