Kodi zonal 039481 (+4939481 / 004939481 / 0114939481) (hyrja telefonike)Kodi zonal 039481 / +4939481 / 004939481 / 0114939481, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 039481 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Hedersleben b Aschersleben. Dhe Hedersleben b Aschersleben ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Hedersleben b Aschersleben, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Hedersleben b Aschersleben, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 39481. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 39481 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Hedersleben b Aschersleben për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 39481.