Kodi zonal 039424 (+4939424 / 004939424 / 0114939424) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:039424     (+4939424)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Schwanebeck Sachs-Anh

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 039424 / +4939424 / 004939424 / 0114939424, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 039424 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Schwanebeck Sachs-Anh. Dhe Schwanebeck Sachs-Anh ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Schwanebeck Sachs-Anh, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Schwanebeck Sachs-Anh, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 39424. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 39424 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Schwanebeck Sachs-Anh për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 39424.