Kodi zonal 039004 (+4939004 / 004939004 / 0114939004) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:039004     (+4939004)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Köckte b Gardelegen

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 039004 / +4939004 / 004939004 / 0114939004, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 039004 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Köckte b Gardelegen. Dhe Köckte b Gardelegen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Köckte b Gardelegen, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Köckte b Gardelegen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 39004. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 39004 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Köckte b Gardelegen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 39004.