Kodi zonal 039 / +21339Kodi zonal:039     (+21339)
Qyteti/qyteza ose krahina:Skikda

Shteti:

Algjeria


Kodi zonal 039 / +21339 (Algjeria)


Prefiksi 039 është kodi i zonës për Skikda. Dhe Skikda ndodhet në Algjeria. Nëse ndodheni jashtë Algjeria dhe dëshironi të telefononi një person në Skikda, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Algjeria është +213, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Skikda, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +21339.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +21339 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Skikda për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0021339.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 039 / +21339