Kodi zonal 03821 / +543821Kodi zonal:03821     (+543821)
Qyteti/qyteza ose krahina:La Rioja

Shteti:

Argjentina


Kodi zonal 03821 / +543821 (Argjentina)


Prefiksi 03821 është kodi i zonës për La Rioja. Dhe La Rioja ndodhet në Argjentina. Nëse ndodheni jashtë Argjentina dhe dëshironi të telefononi një person në La Rioja, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Argjentina është +54, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në La Rioja, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +543821.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +543821 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në La Rioja për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00543821.
Llogaritësi I numrit të telefonit