Kodi zonal 0373 (+64373 / 0064373 / 01164373) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:0373     (+64373)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Greymouth

Shteti:

Zelanda e Re / Aotearoa

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 0373 / +64373 / 0064373 / 01164373, Zelanda e Re / Aotearoa (hyrja telefonike)


Prefiksi 0373 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Greymouth. Dhe Greymouth ndodhet në Zelanda e Re / Aotearoa. Nëse ndodheni jashtë Zelanda e Re / Aotearoa dhe dëshironi të telefononi një person në Greymouth, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Zelanda e Re / Aotearoa është +64 (0064), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Greymouth, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +64 373. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +64 373 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Greymouth për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0064 373.