Kodi zonal 0373 / +54373Kodi zonal:0373     (+54373)
Qyteti/qyteza ose krahina:Chaco

Shteti:

ArgjentinaPrefiksi 0373 është kodi i zonës për Chaco. Dhe Chaco ndodhet në Argjentina. Nëse ndodheni jashtë Argjentina dhe dëshironi të telefononi një person në Chaco, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Argjentina është +54, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Chaco, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +54373.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +54373 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Chaco për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0054373.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 0373 / +54373 (Argjentina)