Kodi zonal 037 / +8437Kodi zonal:037     (+8437)
Qyteti/qyteza ose krahina:Thanh Hóa

Shteti:

Vietnami


Kodi zonal 037 / +8437 (Vietnami)


Prefiksi 037 është kodi i zonës për Thanh Hóa. Dhe Thanh Hóa ndodhet në Vietnami. Nëse ndodheni jashtë Vietnami dhe dëshironi të telefononi një person në Thanh Hóa, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Vietnami është +84, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Thanh Hóa, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +8437.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +8437 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Thanh Hóa për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 008437.
Llogaritësi I numrit të telefonit