Kodi zonal 036785 / +4936785Kodi zonal:036785     (+4936785)
Qyteti/qyteza ose krahina:Gräfinau-Angstedt

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 036785 / +4936785 (Gjermania)


Prefiksi 036785 është kodi i zonës për Gräfinau-Angstedt. Dhe Gräfinau-Angstedt ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Gräfinau-Angstedt, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Gräfinau-Angstedt, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4936785.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4936785 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Gräfinau-Angstedt për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004936785.
Llogaritësi I numrit të telefonit