Kodi zonal 0364 (+390364 / 00390364 / 011390364) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:0364     (+39364)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Brescia (Valle Camonica, Breno)

Shteti:

Italia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 0364 / +390364 / 00390364 / 011390364, Italia (hyrja telefonike)


Prefiksi 0364 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Brescia (Valle Camonica, Breno). Dhe Brescia (Valle Camonica, Breno) ndodhet në Italia. Nëse ndodheni jashtë Italia dhe dëshironi të telefononi një person në Brescia (Valle Camonica, Breno), përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Italia është +39 (0039), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Brescia (Valle Camonica, Breno), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +39 0364.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +39 0364 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Brescia (Valle Camonica, Breno) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0039 0364.