Kodi zonal 03631 / +493631Kodi zonal:03631     (+493631)
Qyteti/qyteza ose krahina:Nordhausen Thür

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 03631 / +493631 (Gjermania)


Prefiksi 03631 është kodi i zonës për Nordhausen Thür. Dhe Nordhausen Thür ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Nordhausen Thür, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nordhausen Thür, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +493631.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +493631 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nordhausen Thür për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00493631.
Llogaritësi I numrit të telefonit