Kodi zonal 036026 (+4936026 / 004936026 / 0114936026) (hyrja telefonike)Kodi zonal 036026 / +4936026 / 004936026 / 0114936026, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 036026 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Struth b Mühlhausen Thür. Dhe Struth b Mühlhausen Thür ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Struth b Mühlhausen Thür, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Struth b Mühlhausen Thür, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 36026. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 36026 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Struth b Mühlhausen Thür për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 36026.