Kodi zonal 03594 / +493594Kodi zonal:03594     (+493594)
Qyteti/qyteza ose krahina:Bischofswerda

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 03594 është kodi i zonës për Bischofswerda. Dhe Bischofswerda ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Bischofswerda, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bischofswerda, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +493594.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +493594 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bischofswerda për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00493594.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 03594 / +493594 (Gjermania)