Kodi zonal 035796 / +4935796Kodi zonal:035796     (+4935796)
Qyteti/qyteza ose krahina:Panschwitz-Kuckau

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 035796 / +4935796 (Gjermania)


Prefiksi 035796 është kodi i zonës për Panschwitz-Kuckau. Dhe Panschwitz-Kuckau ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Panschwitz-Kuckau, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Panschwitz-Kuckau, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4935796.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4935796 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Panschwitz-Kuckau për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004935796.
Llogaritësi I numrit të telefonit