Kodi zonal 035722 / +4935722Kodi zonal:035722     (+4935722)
Qyteti/qyteza ose krahina:Lauta b Hoyerswerda

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 035722 / +4935722 (Gjermania)


Prefiksi 035722 është kodi i zonës për Lauta b Hoyerswerda. Dhe Lauta b Hoyerswerda ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Lauta b Hoyerswerda, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Lauta b Hoyerswerda, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4935722.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4935722 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Lauta b Hoyerswerda për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004935722.
Llogaritësi I numrit të telefonit