Kodi zonal 035600 / +4935600Kodi zonal:035600     (+4935600)
Qyteti/qyteza ose krahina:Döbern NL

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 035600 / +4935600 (Gjermania)


Prefiksi 035600 është kodi i zonës për Döbern NL. Dhe Döbern NL ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Döbern NL, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Döbern NL, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4935600.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4935600 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Döbern NL për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004935600.
Llogaritësi I numrit të telefonit