Kodi zonal 035476 (+4935476 / 004935476 / 0114935476) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:035476     (+4935476)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Wittmannsdorf-Bückchen

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 035476 / +4935476 / 004935476 / 0114935476, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 035476 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Wittmannsdorf-Bückchen. Dhe Wittmannsdorf-Bückchen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Wittmannsdorf-Bückchen, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Wittmannsdorf-Bückchen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 35476. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 35476 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Wittmannsdorf-Bückchen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 35476.