Kodi zonal 035436 (+4935436 / 004935436 / 0114935436) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:035436     (+4935436)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Laasow b Calau

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 035436 / +4935436 / 004935436 / 0114935436, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 035436 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Laasow b Calau. Dhe Laasow b Calau ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Laasow b Calau, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Laasow b Calau, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 35436. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 35436 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Laasow b Calau për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 35436.