Kodi zonal 035240 / +4935240Kodi zonal:035240     (+4935240)
Qyteti/qyteza ose krahina:Tauscha b Großenhain

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 035240 / +4935240 (Gjermania)


Prefiksi 035240 është kodi i zonës për Tauscha b Großenhain. Dhe Tauscha b Großenhain ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Tauscha b Großenhain, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Tauscha b Großenhain, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4935240.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4935240 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Tauscha b Großenhain për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004935240.
Llogaritësi I numrit të telefonit