Kodi zonal 0350 (+84350 / 0084350 / 01184350) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:0350     (+84350)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Nam Định

Shteti:

Vietnami

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 0350 / +84350 / 0084350 / 01184350, Vietnami (hyrja telefonike)


Prefiksi 0350 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Nam Định. Dhe Nam Định ndodhet në Vietnami. Nëse ndodheni jashtë Vietnami dhe dëshironi të telefononi një person në Nam Định, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Vietnami është +84 (0084), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nam Định, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +84 350. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +84 350 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nam Định për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0084 350.