Kodi zonal 03427 / +2333427Kodi zonal:03427     (+2333427)
Qyteti/qyteza ose krahina:Akuapim Mampong

Shteti:

Gana


Kodi zonal 03427 / +2333427 (Gana)


Prefiksi 03427 është kodi i zonës për Akuapim Mampong. Dhe Akuapim Mampong ndodhet në Gana. Nëse ndodheni jashtë Gana dhe dëshironi të telefononi një person në Akuapim Mampong, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gana është +233, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Akuapim Mampong, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +2333427.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +2333427 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Akuapim Mampong për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 002333427.
Llogaritësi I numrit të telefonit