Kodi zonal 034261 / +4934261Kodi zonal:034261     (+4934261)
Qyteti/qyteza ose krahina:Kühren b Wurzen

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 034261 / +4934261 (Gjermania)


Prefiksi 034261 është kodi i zonës për Kühren b Wurzen. Dhe Kühren b Wurzen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Kühren b Wurzen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kühren b Wurzen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4934261.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4934261 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kühren b Wurzen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004934261.
Llogaritësi I numrit të telefonit