Kodi zonal 03423 / +2333423Kodi zonal:03423     (+2333423)
Qyteti/qyteza ose krahina:Mpraeso

Shteti:

Gana


Kodi zonal 03423 / +2333423 (Gana)


Prefiksi 03423 është kodi i zonës për Mpraeso. Dhe Mpraeso ndodhet në Gana. Nëse ndodheni jashtë Gana dhe dëshironi të telefononi një person në Mpraeso, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gana është +233, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mpraeso, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +2333423.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +2333423 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mpraeso për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 002333423.
Llogaritësi I numrit të telefonit