Kodi zonal 033984 / +4933984Kodi zonal:033984     (+4933984)
Qyteti/qyteza ose krahina:Blumenthal b Pritzwalk

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 033984 është kodi i zonës për Blumenthal b Pritzwalk. Dhe Blumenthal b Pritzwalk ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Blumenthal b Pritzwalk, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Blumenthal b Pritzwalk, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4933984.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4933984 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Blumenthal b Pritzwalk për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004933984.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 033984 / +4933984 (Gjermania)