Kodi zonal 033975 / +4933975Kodi zonal:033975     (+4933975)
Qyteti/qyteza ose krahina:Dannenwalde Kr Prignitz

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 033975 / +4933975 (Gjermania)


Prefiksi 033975 është kodi i zonës për Dannenwalde Kr Prignitz. Dhe Dannenwalde Kr Prignitz ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Dannenwalde Kr Prignitz, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Dannenwalde Kr Prignitz, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4933975.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4933975 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Dannenwalde Kr Prignitz për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004933975.
Llogaritësi I numrit të telefonit