Kodi zonal 033920 (+4933920 / 004933920 / 0114933920) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:033920     (+4933920)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Walsleben b Neuruppin

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 033920 / +4933920 / 004933920 / 0114933920, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 033920 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Walsleben b Neuruppin. Dhe Walsleben b Neuruppin ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Walsleben b Neuruppin, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Walsleben b Neuruppin, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 33920. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 33920 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Walsleben b Neuruppin për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 33920.