Kodi zonal 033835 (+4933835 / 004933835 / 0114933835) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:033835     (+4933835)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Golzow b Brandenburg

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 033835 / +4933835 / 004933835 / 0114933835, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 033835 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Golzow b Brandenburg. Dhe Golzow b Brandenburg ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Golzow b Brandenburg, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Golzow b Brandenburg, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 33835. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 33835 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Golzow b Brandenburg për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 33835.